Meni
BESPLATNE KONSULTACIJE SA STRUČNJAKOM ZA UMETNOST
Pregledaj u prostoruPregledaj u prostoru AR pregledAR pregled Kupi print Kupi printKupi ručno naslikanu sliku Kupi ručno naslikanu sliku PošaljiPošalji
Detalji o deluDetalji o delu Dodaj u omiljene Dodaj u omiljene ПреузмиПреузми Slični predmetiSlični predmeti Rendgenski snimakRendgenski snimak SlajdoviSlajdovi

Woman Sitting on a Basket, Sewing

Admire Vincent van Gogh’s ‘Woman Sitting on a Basket, Sewing,’ a poignant Realism masterpiece capturing rural life and quiet contemplation at Kröller-Müller Museum.

Van Gog, holandski postimpresionista, poznat po delima poput 'Zvezdane noći' i 'Suncokreta'. Njegova ekspresivna tehnika i intenzivne boje revolucionarisale su umetnost i uticale na moderne pokrete.

Kupite digitalnu sliku visoke rezolucije i poboljšanog kvaliteta, koja je znatno superiornija od onoga što vidite u online prikazu.

Svaka datoteka je pedantno pripremljena od strane naših stručnjaka koristeći napredne alate i profesionalnu ručnu retušu. Osiguravamo da svaka slika ima izuzetnu oštrinu, preciznu reprodukciju boja i fine detalje.

Konačna datoteka se dostavlja putem e-pošte u roku od 72 sata, optimizovana za neposrednu upotrebu u profesionalnim, izdavačkim i štamparskim okruženjima. To je isti kvalitet kojem veruju vrhunski studiji dizajna, izdavači i galerije.

Digitalna slika

Preuzmite datoteku visoke rezolucije za ličnu upotrebu, štampanje i kreativne projekte. (Kupi print Kupi printKupi ručno naslikanu sliku Kupi ručno naslikanu sliku)

Ukupna cena

$ 24,00

Uključeno uz svaku porudžbinu digitalne slike

Profesionalna digitalna isporuka, zagarantovana

Kada odaberete ArtsDot.com, ne dobijate samo sliku – vi primate profesionalno unapređeno digitalno umetničko delo, izrađeno sa najvećom preciznošću i uz garanciju zadovoljstva. Evo svega što automatski dolazi uz vašu porudžbinu:

shipping_icon
Brza dostava putem e-pošte

Vaša digitalna slika visoke rezolucije biće vam poslata putem e-pošte u roku od 72 sata od poručivanja – spremna za trenutnu upotrebu.

canvas_icon
Digitalna datoteka unapređena veštačkom inteligencijom

Vaše umetničko delo je profesionalno optimizovano korišćenjem naprednih AI alata i ručne obrade, čime se osiguravaju maksimalni detalji, oštrina i preciznost boja.

insurance_icon
Besplatna ponovna isporuka doživotno

Slučajno ste obrisali ili izgubili svoju datoteku? Ne brinite – poslaćemo vam je ponovo u bilo kom trenutku, potpuno besplatno.

tax_icon
Bez troškova uvoza – zauvek

Uživajte u svojim umetničkim delima trenutno, bez carine, dažbina ili troškova dostave – digitalni download je uvek bez poreza.

color_icon
Garancija vernosti boja

Uz pomoć profesionalnih alata i upravljanja bojama, osiguravamo da vaša digitalna slika što vernije odražava originalne boje.

return_icon
Garancija zadovoljstva u roku od 60 dana

Ako niste zadovoljni svojom digitalnom slikom, revidirat ćemo je ili vratiti 100% novca u roku od 60 dana – bez ikakvih pitanja.

guarantee_icon
100% garancija povrata novca

Niste zadovoljni? Obezbedite pun povrat novca u roku od 60 dana od trenutka kada ste primili svoju digitalnu datoteku – bez suvišnih pitanja.

discount_icon
Popusti na velike porudžbine

Kupite 3 slike, uštedite 10% - Kupite 5 slika, uštedite 15% - Kupite 10+ slika, uštedite 20%. Odlično za kreativne projekte, galerije i agencije.

Osnovne informacije

  • Medium: Chalk on Paper
  • Year: 1883
  • Artist: Vincent van Gogh
  • Notable elements or techniques: Chiaroscuro
  • Movement: Realism
  • Subject or theme: Domestic Setting
  • Location: Kröller-Müller Museum, Otterlo

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
What artistic movement is Vincent van Gogh’s ‘Woman Sitting on a Basket, Sewing’ associated with?
Pitanje 2:
In what year was this painting created?
Pitanje 3:
What medium did Vincent van Gogh primarily use to produce ‘Woman Sitting on a Basket, Sewing’?
Pitanje 4:
The painting utilizes chiaroscuro – what technique is this?
Pitanje 5:
Where can you find ‘Woman Sitting on a Basket, Sewing’ currently displayed?

Opis kolekcionarskog dela

Woman Sitting on a Basket, Sewing - Vincent van Gogh - WikiArt

“Woman Sitting on a Basket, Sewing” by Vincent van Gogh is a remarkable piece that showcases the artist’s unique style and ability to capture everyday life. Created in 1883, this chalk painting is classified under the Realism movement, which focused on depicting ordinary people and their daily activities.

Background and Inspiration

During his time in The Hague, Vincent van Gogh became fascinated with peasant life and began creating character studies of working men and women. One such painting from this series is “Woman Sitting on a Basket, Sewing,” which depicts a woman engaged in her daily routine of sewing while sitting on a basket. The simplicity of the scene belies its emotional depth, as Vincent van Gogh captures not only the physical presence of his subject but also her inner world through subtle details and expressive brushstrokes.

Composition and Style

The painting features a woman dressed in traditional Dutch clothing, with her hands skillfully manipulating the needle and thread as she focuses intently on her task. The use of chiaroscuro creates a sense of depth and volume, while the muted colors evoke a feeling of quiet contemplation. Vincent van Gogh’s masterful handling of light and shadow adds an almost sculptural quality to the figure, emphasizing its solidity and presence within the composition.

Key Features:

  • The painting is created using chalk, which gives it a unique texture and expressiveness.
  • The woman's face is serene and focused, conveying a sense of calmness and concentration.
  • The basket and sewing materials are rendered in intricate detail, highlighting the artist’s attention to everyday objects.

Experience the Beauty of “Woman Sitting on a Basket, Sewing” with ArtsDot

At ArtsDot, we offer high-quality reproductions of Vincent Van Gogh’s masterpieces, including “Woman Sitting on a Basket, Sewing.” Our handmade oil paintings capture the essence and beauty of this iconic work, allowing you to bring a piece of art history into your home or office. Visit our website to explore more artworks by Vincent Van Gogh and other famous artists, such as Charles Amable Lenoir. You can also learn more about the artist’s life and work on Wikipedia.

The Oskar Reinhart Collection Winterthur, Switzerland is another notable museum that features an impressive collection of artworks, including pieces by Vincent Van Gogh. For more information, visit /art/list/?Filter=A@D3AJXD-The-Oskar-Reinhart-Collection-Winterthur-Switzerland.

### Additional Research:

“Woman Sitting on a Basket, Sewing” exemplifies Vincent van Gogh’s commitment to portraying the dignity and vulnerability of ordinary individuals. Painted in 1883 during his formative years in The Hague, this work embodies the spirit of Realism—a movement that sought to depict life as it truly is, eschewing idealized representations.

The artist's meticulous attention to detail—particularly in rendering the basket and the woman’s clothing—reveals a fascination with capturing the textures and nuances of everyday existence. Simultaneously, Vincent van Gogh employs chiaroscuro—the dramatic interplay of light and shadow—to imbue the scene with an emotional resonance that transcends mere visual observation.

The muted palette—dominated by earthy tones—contributes to the painting’s contemplative atmosphere, inviting viewers to contemplate themes of labor, domesticity, and inner peace. “Woman Sitting on a Basket, Sewing” stands as a testament to Vincent van Gogh's enduring ability to transform simple subjects into profound expressions of human experience.


Biografija umetnika

Život ispunjen strastima: Vincent van Gogh

Vincent Willem van Gogh, čije se ime nerazdvojno veže uz živopisne boje i golemu emotivnost, ostaje jedna od najprepoznatljivijih i najomiljenijih figura u istoriji umetnosti. Rođen 30. marta 1853. godine u Zunderu, Holandiji, njegov put od neuspešnog mladića koji je tražio smisao do umetničkog vizionara priča je o posvećenosti, borbi i trajnom nasleđu. Iako nije postigao komercijalni uspeh tokom svog života – prodao je samo jednu sliku, *Crvenu vinogradu*, pre smrti – njegov uticaj na modernu umetnost je neizmeran, otvarajući put ekspresionizmu i inspirisavši brojne umetnike koji su ga sledili. Njegova priča nije samo o potezima kista i platnima; ona je svedoštvo moći ljudskog izraza u suočavanju sa teškoćama.

Rane godine i umetnički polet

Van Goghov raniji život bio je obeležen nizom neostvarenih ambicija. Pokušao je različite profesije – kao trgovac umetninama, učitelj, pa čak i misionar – pre nego što se konačno posvetio slikanju relativno kasno, sa 27 godina. Ta ranija iskustva duboko su oblikovala njegov pogled na svet i odrazila su se u njegovoj umetnosti. Njegovi prvi radovi, koji prikazuju scene seljačkog života u ruralnoj Belgiji, odražavaju duboku empatiju prema radničkoj klasi i sombernu paletu koja odslikava njihove tegobe. Pod uticajem umetnika poput Žan-Fransoa Mijea, Van Gogh je nastojao da uhvati dostojanstvo i otpornost tih pojedinaca kroz oštar realizam. Međutim, njegov preseljenje u Pariz 1886. godine se pokazalo transformativnim. Tamo je upoznao impresionizam i postimpresionizam, usvajajući tehnike majstora poput Moneta, Renoara i Pisara. Ta izloženost proširila je njegove umetničke horizonte, navodeći ga da eksperimentiše sa življim bojama i slobodnijim potezima kista, zadržavajući istovremeno osebujan emotivni intenzitet koji je bio odsustvo kod mnogih njegovih savremenika. Njegov brat Teo, trgovac umetninama, igrao je ključnu ulogu tokom ovog perioda, pružajući finansijsku podršku i delujući kao vitalna veza sa parižanskom umetničkom scenom. Njihova opsežna korespondencija pruža neprocenjive uvide u Van Goghov umetnički razvoj i lične borbe.

Južno svetlo i eksplozivna kreativnost

Tražeći živopisniji krajolik i osećaj obnove, Van Gogh se preselio u Arl na jugu Francuske 1888. godine. Ovaj potez označio je period intenzivne stvaralačke produkcije, karakterisan eksplozijom boja i izrazitom tehnikom impasta – nanošenjem boje debelo na platno, stvarajući teksturiranu površinu koja pulsira energijom. Upravo ovde je stvorio neka od svojih najpoznatijih dela: *Sunflowers*, *Noćni kafe*, i *Zvezdana noć*. Intenzivna provansalska svetlost činila se da je zapalila njegovu maštu, navodeći ga da prikazuje pejzaže i mrtve prirode sa neviđenom živahnošću. Njegova želja za umetničkom saradnjom dovela ga je do toga da pozove Pola Gauguina da mu se pridruži u Arlu, nadajući se da će uspostaviti utopijsku koloniju umetnika. Međutim, njihov odnos je bio buran, što je kulminiralo dramatičnim sukobom koji je rezultirao tim što je Van Gogh mutilovao svoje uvo. Ovaj događaj naglasio je krhkost njegovog mentalnog stanja i označio početak perioda institucionalizacije i sve većih psiholoških tegoba.

Kasnije godine i trajni uticaj

Nakon sloma, Van Gogh se dobrovoljno uneo u azil u Sent-Remi, gde je nastavio da slika izuzetno produktivno, hvatajući okolne pejzaže sa lepotom i turbulencijom. Dela poput *Zvezdane noći*, naslikana tokom ovog perioda, ispunjena su osećajem kosmičke čudešnosti i duboke emotivne dubine. Kasnije se preselio u Ovr-sir-Uaz pod paskom dr Pol Gacheta, ali su njegove borbe nastavile. 29. jula 1890. godine, Van Gogh je tragično umro od posledica samoubistva pucanjem iz pištolja u dobi od 37 godina. Iako nije postigao priznanje tokom svog života, njegova dela su počela da dobijaju posthumno priznanje zahvaljujući prvenstveno neumornim naporima njegove svekrve Johane van Gogh-Bonger, koja je nasledila njegovu imovinu i posvetila se promovisanju njegove umetnosti. Danas se Van Gogova dela slave širom sveta zbog emotivne intenzivnosti, inovativnih tehnika i trajnog lepote. Njegovo nasleđe se proteže daleko izvan platna; on je postao simbol umetničke strasti, upornosti pred teškoćama i moći umetnosti da izrazi najdublje ljudske emocije.

Ključni uticaji i umetnički razvoj

  • Rani realizam: Prikazi seljačkog života Žan-Fransoa Mijea uticali su na Van Goghovu ranu dela.
  • Impresionizam & Postimpresionizam: Izloženost Monetu, Renoaru, Pissaru i drugima u Parizu proširila je njegovu paletu i tehniku.
  • Japanska štamparija: Van Gogha su duboko uticali japanski drvorezi, koje je strastveno prikupljao. Njihove jake kompozicije i ravni planovi boja uticali su na njegov stil.
  • Emocionalno izražavanje: Pre svega, Van Gogh je nastojao da prenese emociju kroz svoju umetnost, prioritet dajući subjektivnom iskustvu nad objektivnim predstavljanjem. Ovaj fokus na emotivnu intenzitet postao je definisujuća karakteristika njegovog rada i utro je put ekspresionizmu.
Vincent Van Gog

Vincent Van Gog

1853 - 1890 , Holandija

Kratke činjenice

  • Datum Rođenja: 30. mart 1853.
  • Datum Smrti: 29. jul 1890.
  • Istaknuta Dela:
    • Kartofi
    • Suncokreti
    • Zvezdnna noć
    • Noćni kafe
    • Polja sa gavranima
  • Mesto Rođenja: Zundert, Holandija
  • Nacionalnost: Holanđanin
  • Pokreti Pod Uticajem:
    • Ekspresionizam
    • Fauvizam
  • Puno Ime: Vincent Willem van Gogh
  • Umetnički Pokret: Postimpresionizam
  • Uticajni Umetnici:
    • Žan-Fransoa Miler
    • Rembrandt van Rijn